Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

Dziewczyny z Wołynia. Prawdziwe historie

Wydano:2018-06-27
ISBN:978-83-240-4291-3
EAN:9788324042913
Autor:Herbich Anna
Wydawca:ZNAK HORYZONT
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Miękka
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 32,90 zł
Sugerowana cena: 44,90 zł


Dziewczyny z Wołynia - Anna HerbichDzieci przetrwały rzeź. Teraz opowiadają historię zamordowanych rodziców i dziadków.Rozalia miała osiem lat, gdy schowana w piwnicy słyszała ostatnie słowa umierającej matki i siostry.Zofia pamięta złowieszczą przestrogę - 'Jutro ma was tu nie być. Będą mordowali'. Tak ostrzega ich wiejska położna, Ukrainka. Nikt w to nie wierzy. Pogrom przetrwa jedynie garstka.Teodora uczestniczyła we mszy, kiedy Ukraińcy zaatakowali kościół w Kisielinie. Uratowała się z płonącej dzwonnicy. To jest jej pierwsze spotkanie z banderowcami. Niestety nie ostatnie.W 1939 roku sielskie życie na Wołyniu się kończy. Polska upada, zmieniający się okupanci sieją postrach. Jednak największe zagrożenie przychodzi ze strony, z której nikt się tego nie spodziewał. Sąsiadów. Kumów. Ukraińców. Wiedzeni banderowską wizja Ukrainy zaczynają mordować Polaków.Wołyńskie dziewczęta były jeszcze dziećmi, gdy rozpoczął się pogrom. Widziały śmierć rodziców, braci, sióstr i rzeź całych wsi. Słyszały błagania bezbronnych ofiar opętanych szałem mordu Ukraińców. Z dnia na dzień straciły nie tylko najbliższych, ale również swoją ojcowiznę.Nowa książka autorki bestsellerowych Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii i Dziewczyn z Solidarności.
Tabela cech produktu
Wymiary 165 x 232 mm
Ilość stron 320

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2018-07-17 11:52:24 Kamila 5
Wstrząsające przeżycia dziewczynek cudem ocalonych z pożogi wołyńskiej , Ocalone , ale przez całe życie dźwigające traumę własnych przeżyć, pomimo ocalenia odniosły rany psychiczne nie do zabliźnienia, ponieważ były świadkami makabrycznych wydarzeń , trudnego do wyobrażenia zwyrodnienia ukraińskich oprawców . Czy człowiek zdolny jest do takich potworności? Czy ukraińscy oprawcy zasługują na miano człowieka . Młoda pisarka Anna Herbich, potrafi przekazać emocje, wyraźnie widać , ze losy dziewcząt przeżywa wielokrotnie . Wspaniała opowieść o bohaterstwie kobiet, które były gotowe za wszelką cenę ratować życie własnych dzieci .
2018-07-03 10:47:01 Kuba Maciejewski 5
Większość wspomnień dotyczących wydarzeń na Wołyniu w czasie drugiej wojny, to wspomnienia mężczyzn. Anna Herbich przedstawia nam rzeź wołyńską , jaka została w pamięci kobiet ., a wówczas niejednokrotnie dziewczynek.

Czytając opowieści zgromadzone w książce " Dziewczyny z Wołynia" czujemy się bezsilni, okaleczeni, odczuwamy ból. Zastanawiamy się jak w ukraińskich mieszkańcach Wołynia mogła się zrodzić tak zwyrodniała myśl , myśl eksterminacji polskich mieszkańców Wołynia . Rodzi się pytanie , jakimi zwyrodnialcami byli ci, którzy wyrzynali polskie wsie. naszym obowiązkiem jest pamiętać , a Anna Herbich stara się utrwalić tę pamieć

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Ten dzień

cena: 28,20 zł
3

Zamęt

cena: 25,80 zł
4

To tylko mafia

cena: 27,00 zł
5

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
6
8

Złodziej

cena: 14,50 zł

Newsletter

Polecane Książki