Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

„Fakir” Sergiusz Kościałkowski, t. 1: Życie i wojna na Wileńszczyźnie

Wydano:2019-01-16
ISBN:978-83-8098-497-4
EAN:9788380984974
Autor:Balbus Tomasz
Wydawca:IPN
Kategoria:BIOGRAFIE, HISTORIA
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 50,00 zł


„Fakir” Sergiusz Kościałkowski, t. 1: Życie i wojna na Wileńszczyźnie


Opracowanie Tomasza Balbusa jest nie tylko biografią Sergiusza Kościałowskiego, ale także najpełniejszą monografią wileńskiej konspiracji w okresie drugiej wojny światowej . Okupacja Wilna zasadniczo różniła się od innych miast Polski , ponieważ Wilno było pod okupacją litewską , sowiecką , niemiecką i ponownie sowiecką . Społeczeństwo polskie stanęło w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Jednym z podstawowych warunków przetrwania była walka z kolaborantami i ich likwidacja. Likwidacja zdrajców stała się koniecznością .

Biografia wywodzącego się z rodziny polsko-francuskiej, urodzonego na Litwie, wychowanego w polsko-żydowskim Wilnie Sergiusza Kościałkowskiego prezentuje losy i walkę pokolenia Polski niepodległej, zniszczonego przez totalitaryzmy niemieckich nazistów i rosyjskich bolszewików.

Tom pierwszy pracy przedstawia struktury i działalność kontrwywiadu AK, funkcjonowanie podziemnego sądownictwa, wydawane wyroki na kolaborantów i agentów NKWD oraz gestapo. Omówione zostały też najgłośniejsze akcje likwidacyjne AK w Wilnie.

Autor przebadał dokumenty polskie, litewskie, niemieckie, rosyjskie, żydowskie; dotarł też do wielu świadków wydarzeń. Wykorzystał zachowane dokumenty AK, Abwehry, gestapo, policji litewskiej i sowieckich służb bezpieczeństwa.
Tabela cech produktu
Ilość stron 1192

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki