Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu

Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu

Informacje o produkcie

ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 42,00 zł
Sugerowana cena: 59,90 zł


Resortowe dzieci Biznes - Kania Dorota, Marosz Maciej, Targalski Jerzy


Transformacja ustrojowa po ustaleniach okrągłostołowych pozwoliła na zmiane ustroju w Polsce oraz przejście z socjalizmu do kapitalizmu w gospodarce .

Resortowe dzieci. Biznes ,- przyjrzyjmy się czołowym postaciom polskiego biznesu, czy przynależność do komunistycznych elit , gwarantowała odniesienie sukcesu w biznesie?

Czy wszyscy mieli równe szansę na skorzystanie z nadarzającej się okazji na wzbogacenie? Autorzy ukazują na podanych przykładach , że o sukcesie w biznesie zadecydowało umocowanie w danym systemie komunistyczny, a dzieci działaczy komunistycznych znaleźli się w uprzywilejowanym położeniu w stosunku do Polaków, którzy nie chcieli mieć nic wspólnego z komuną

Jakie są korzenie biznesu III RP?Czy przedsiębiorcy zajmujący czołowe pozycje w rankingach budowali swój biznes na zdrowych podstawach czy wykorzystywali kontakty ze służbami specjalnymi?Dziennikarskie śledztwo oparte o materiały IPN zadaje kłam legendzie o spontanicznej transformacji gospodarczej Polski. Kiedy służby specjalne rozpoczęły demontaż socjalizmu i wybrały latynoamerykański model terapii szokowej, do kontaktów z drem Jeffreyem Sachsem, nazywanym później 'ojcem polskiej transformacji' oddelegowały oficera wydziału VIII SB.Niewidzialną rękę rynku z czasów Planu Balcerowicza okrywały mankiety resortowego munduru.Poznamy błyskotliwych wizjonerów wolnego rynku, budowniczych finansowych potęg i rodzinnych korporacji biznesowych. Tylko niektórzy z nich ujawnili swoją współpracę ze służbami specjalnymi i przyznają się do niej otwarcie w Wikipedii. Większość gorliwie zaprzecza w stylu 'paliłem, ale się nie zaciągałem', nie pamięta żadnych faktów, albo deklaruje, że nie chce do nich wracać pamięcią.Niektórzy z bohaterów książki znaleźli się w niej ze względu na współpracę swoich rodziców z SB. Stawiamy pytanie na ile ten fakt wpłynął na ich sukcesy finansowe?To nieprawda, że pierwszy milion trzeba było ukraść. Wystarczyło być wytypowanym przez służby specjalne PRLu . W roku 2018, na podstawie listy 100 najbogatszych Polaków, naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli portret polskiego miliardera. Najbogatsi Polacy, którzy byli agentami SB albo członkami PZPR mają majątek o 73 proc. wyższy od tych, którzy w PRLu nie startowali. Przypadek? Zapewne. Ale umiejętnie sterowany.


Tabela cech produktu
Wymiary 155 x 210 mm
Ilość stron 600

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
2

Bieguni

cena: 35,90 zł
3

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
6

Zamęt

cena: 25,80 zł
7

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
8
9

Newsletter

Polecane Książki