Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

Epidemia Od dżumy, przez HIV, po ebolę

Wydano:2019-05-15
ISBN:978-83-240-5739-9
EAN:9788324057399
Autor:Shah Sonia
Wydawca:ZNAK HORYZONT
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Miękka
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 34,00 zł
Sugerowana cena: 46,90 zł


Epidemia Od dżumy, przez HIV, po ebolę - Shah Sonia


CZY ŚWIATU ZAGRAŻA KOLEJNA EPIDEMIA???

Patogeny. Przeogromna armia organizmów, które powodują zakażenia u wielu ludzi w niesamowicie krótkim czasie. Na jednego człowieka przypada sto tysięcy patogenów.

Są niedostrzegalne, a przy tym skuteczne i śmiertelnie niebezpieczne. I właśnie one są bohaterami tej książki.Cholera, której pandemie nie są obce. Jak dotąd wywołała ich siedem, a ostatnia wybuchła na Haiti w 2010 roku.HIV - jest to stosunkowo młody patogen, cechujący się jednak, jak cholera, szybkością i skutecznością. Ochrzczenie go 'gejowskim rakiem' pomogło wirusowi rozprzestrzeniać się szybciej i skuteczniej w społeczeństwach obawiających się 'promocji homoseksualizmu i narkomanii'. Na całym świecie zaatakował 75 milionów osób, licząc od 2014 roku.Na początku 2014 roku rozprzestrzenił się ze swojego małego ogniska zakaźnego w głębi gwinejskiego lasu do pięciu sąsiednich krajów, gdzie wywołał zakażenie ponad 26 tysięcy ludzi, a opanowanie go pochłonęło miliardy dolarów.Czy epidemie mogą wywołać pozytywne skutki?

Wskutek występowania pandemii ludzkość zdobyła się na wprowadzenie zmian w budownictwie, zarządzaniu wodą pitną i odpadami. Reorganizacji uległy również stosunki międzynarodowe, działalność służby zdrowia. Zdecydowanie podniósł się również poziom wiedzy o zdrowiu i chorobach.W XX wieku uważano, że pandemie zniknęły na dobre. Obwieszczono wielki sukces współczesnego stylu życia i medycyny. Okazało się jednak, że zrobiono to przedwcześnie. Brak szczepień u dzieci, zmniejszająca się skuteczność antybiotyków, krzyżujące się patogeny. Epidemia może wybuchnąć w każdej chwili.Czy jesteśmy na to gotowi?

Tabela cech produktu
Wymiary 163 x 235 mm
Ilość stron 382

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki