Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

Harcerską drogą do niepodległości. Od "Czarnej Jedynki"do Komitetu Obrony Robotników

Wydano:2016-09-27
ISBN:978-83-68350-12-1
EAN:9788365350121
Autor:Błażejowska Justyna
Wydawca:ARCANA
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 55,00 zł
Sugerowana cena: 62,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Harcerską drogą do niepodległości - Justyna Błażejowska


Doskonale udokumentowana historia powstania i działalności KOR, ruchu który poszerzał pole wolności w PRL . To KOR przyczynił się do wybuchu społecznego niezadowolenia i powstania " Solidarności "


Nieznana historia KOR-u i KSS 'KOR'w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, Marka Barańskiego, Agaty Runowicz, Marka Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.Ponad sześćset stron wspomnień Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego i innych... Autoportret środowiska, w którym o niepodległej Polsce nie tylko marzono...Antoni Macierewicz:Powstanie Komitetu Obrony Robotników stanowiło konsekwencję naszych długotrwałych i wytężonych wysiłków . Praca, którą na przełomie lat 60. i 70. rozpoczęliśmy w 1 Warszawskiej Drużynie Harcerzy im. Romualda Traugutta, czyli 'Czarnej Jedynce', miała na celu przygotowanie elit młodzieży na moment, kiedy realne stanie się bezpośrednie zaangażowanie na rzecz niepodległości.Piotr Naimski:W naszym gronie słowo 'niepodległość' nie było objęte intelektualnym 'zapisem'. To, co robiliśmy, wszystko jedno, czy chodziło o powołanie Komitetu Obrony Robotników czy o coś innego, uważaliśmy za pewnie bardzo drobny, ale zawsze - krok do niepodległego państwa, do obalenia komuny. Taki stawialiśmy sobie cel: obalenie komuny i niepodległość.Jan Olszewski:Środowisko harcerskie 'Czarnej Jedynki ' nawiązywało do polskiej tradycji niepodległościowej, a konkretnie - do tradycji Szarych Szeregów. Było zupełnie oczywiste, że 'robimy różne rzeczy z perspektywą działania w systemie i przeciw systemowi, który nie jest naszym systemem. Jest systemem narzuconym i to jego grzech pierworodny. My tego systemu zasadniczo nie uznajemy'.
Tabela cech produktu
Wymiary 170 x 242 mm
Ilość stron 656

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Klienci, którzy kupili: Harcerską drogą do niepodległości. Od "Czarnej Jedynki"do Komitetu Obrony Robotników, kupili również:

Czerwone pająki. Dziennik żołnierza LWP

 
cena: 30,00 zł
details

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Ten dzień

cena: 28,20 zł
3

Zamęt

cena: 25,80 zł
4

To tylko mafia

cena: 27,00 zł
5

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
6
8

Złodziej

cena: 14,50 zł

Newsletter

Polecane Książki