Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Elisabeth Revol

Powrót do Jedwabnego

Powrót do Jedwabnego

Informacje o produkcie

Zdrajcy wyklętych

Wydano:2017-02-21
ISBN:978-83-8079-114-5
EAN:9788380791145
Autor:Nowak Szymon
Wydawca:FRONDA
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 35,90 zł
Sugerowana cena: 44,90 złZdrajcy wyklętych - Szymon Nowak


Szymon Nowak swoje najnowsze opracowanie " Zdrajcy wyklętych" poświęcił ludziom ,współpracownikom komunistycznego aparatu terroru, którzy wnieśli swój wkład w rozbicie podziemia antykomunistycznego . Ludzie pozbawieni skrupułów , swoje powojenne kariery zbudowali na pracy dla UB .
Znamy sylwetki etatowych pracowników Urzędu Bezpieczeństwa, zapominając , że skuteczny oficer bezpieczeństwa , nie mógł obejść się bez agentury .

Zygmunt Lercel 'Z-24' w czasie okupacji współpracował z Kripo - niemiecką policją kryminalną, podczas śledztwa bił i znęcał się nad rodakami. Brał udział w egzekucjach Żydów. Po wojnie podając się za przedstawiciela władz londyńskich skutecznie rozbił kilka oddziałów niepodległościowych.* Edward Wasilewski 'Huragan', doświadczony partyzant i konspirator, bohater słynnej akcji polskiego podziemia na więzienie NKWD w Rembertowie. Współpracę z bezpieką rozpoczął od 500 złotowej nagrody na spodnie i buty. Marzył o karierze dziennikarza i UB mu pomogło.* Henryk Wendrowski 'Narbutt', 'Lawina'. Umiejętnie rozpracował środowisko Narodowych Sił Zbrojnych na Śląsku. Były akowiec po wkroczeniu Armii Czerwonej poszedł na współpracę z organizacją Smiersz (Smiert' Szpionam). Wkrótce stał się etatowym pracownikiem Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.* Ryszard Grondkowski 'Wulkan', 'Orlicz'. Specjalista od prowokacji i dowódca plutonu egzekucyjnego.* Regina Mordas - Żylińska - Perlińska. To przez nią wpadła 'Inka', 'Zagończyk', i cały oddział w Bobolicach. Łączniczka i kurierka 'Łupaszki'.* Jerzy Vaulin 'Warszawiak', 'Mar'. Zastrzelił majora Żubryda 'Zucha' i jego ciężarną żonę. Nie czuł wyrzutów sumienia. Do końca życia twierdził, że major zginął w uczciwym pojedynku 'on, albo ja'. Nadszedł czas, aby opisać losy zdrajców.

Tabela cech produktu
Wymiary 168 x 230 mm
Ilość stron 416

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2017-03-07 13:07:11 Pol 5
Szymon Nowak opisał działania żołnierzy wyklętych z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Bohaterstwo wyklętych nie było w stanie przeciwstawić się podstępnej grze komunistycznego aparatu bezpieczeństwa . Zdrajcy wyklętych to studium agentów wprowadzonych przez komunistów w szeregi wyklętych . Dawni żołnierze państwa podziemnego stanęli po stronie komunistów , w walce z dotychczasowymi kolegami z podziemia . Zdrada , podstęp to dzięki takiej broni , aparat bezpieczeństwa szybko rozpracowywał struktury i oddziały podziemia antykomunistycznego . Zdumiewające jak staczali się nisko współpracownicy bezpieki idąc na usługi komuny . Bezwzględność niektórych przerastała zwyrodnialstwo UB-eków . Sprzedawali za nędzne wynagrodzenie najbliższych przyjaciół , niejednokrotnie na okrutną śmierć . Zdrajcy wyklętych - to opowieść o najohydniejszych postaciach aparatu bezpieczeństwa, które walnie przyczyniły się do likwidacji oporu wobec komuny

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
2
3

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
4

Bieguni

cena: 32,20 zł
5

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
8

Zamęt

cena: 25,80 zł
9

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
10

Newsletter

Polecane Książki