Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Masoneria Polska 2018

Niemcy Żydzi i folksdojcze

Niemcy, Żydzi i folksdojcze- Michalkiewicz

Informacje o produkcie

Lem. Życie nie z tej ziemi

Wydano:2017-08-03
ISBN:978-83-8049-552-4
EAN:9788380495524
Autor:Orliński Wojciech
Wydawca:CZARNE
Kategoria:BIOGRAFIE
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 35,90 zł
Sugerowana cena: 49,90 zł


Lem. Życie nie z tej ziemi


Stanisław Lem to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku. Życie Lema dotychczas nie było znane szerokiemu ogółowi miłośników jego twórczości. Książka Wojciech Orlińskiego wypełnia tę lukę

Lem. Życie nie z tej ziemi to pierwsza w Polsce biografia autora Cyberiady. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holokaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Dlaczego w 1945 roku porzucił intratną karierę spawacza? Jak się nauczył czytać po angielsku? Co sobie kupił za honorarium z Obłoku Magellana? O co chodziło w Solaris i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Co łączyło Lema z Karolem Wojtyłą? Czym się różniły pierwotne wersje Fiaska, Głosu Pana i Kataru od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Na czym polegała współpraca Lema z opozycją demokratyczną? Jaką tajemnicę skrywa szopa na zapleczu domu pisarza? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Ile waży jamnik rubensowski? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, 'New York Timesa', wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?
Tabela cech produktu
Wymiary 140 x 222 mm
Ilość stron 440

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2017-08-13 12:00:42 Jarek 5
Biografia Lema , to opowieść o życiu człowieka , który był jednym z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Praktycznie nie wiedzieliśmy nic o latach młodości pisarza. Będąc Żydem przeżył niemiecką okupację we Lwowie, uratował się z rąk ukraińskich oprawców . Jak na jedno życie to zbyt dużo traumatycznych przeżyć . Biografia Lema , to pasjonująca opowieść o życiu wybitnego pisarza.

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki