Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Niemcy Żydzi i folksdojcze

Niemcy, Żydzi i folksdojcze- Michalkiewicz

Informacje o produkcie

Brat Albert

Wydano:2017-10-11
ISBN:978-83-240-4975-2
EAN:9788324049752
Autor:Budzyńska Natalia
Wydawca:ZNAK
Kategoria:BIOGRAFIE, HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 30,90 zł
Sugerowana cena: 39,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Brat Albert - Natalia Budzyńska


Biografia brata Alberta Chmilowskiego to opowieść o barwnym i burzliwym życiu świętego Zanim wybrał drogę niesienia pomocy biednym i potrzebującym, uczestniczył w walkach niepodległościowych Powstania Styczniowego . Szlak bojowy jaki przeszedł budzi podziw i szacunek . Brał udział w największych bitwach powstania , w jednym z najsłynniejszych oddziałów powstańczych _ Żuawów Śmierci. Ta elitarna jednostka to odpowiednich dzisiejszych oddziałów specjalnych .

Adam Chmielowski to człowiek obdarzony wieloma talentami, jego prace malarskie to wybitne dzieła sztuki. Pasja malarska bohatera biografii, nie trwały jednak długo, ponieważ nagła przemiana odmieniła życie brata Alberta , rozpoczął pracę niesienia pomocy najuboższym

Brat Albert patrzy wprost w obiektyw. Nie uśmiecha się, nie pozuje. Zniszczony habit jest przewiązany w pasie sznurem. Prawą rękę opiera na lasce, w lewej trzyma papierosa. Nie jest ckliwym staruszkiem. Miłość, jaką otaczał ubogich i wszystkich dookoła, była męska i radykalna. Wymagająca i wybaczająca. Po prostu ojcowska.
(fragment książki)


Święty człowiek z krwi i kości

Brat Albert, jakiego znamy z obrazów i świątobliwych opowieści, jest czuły, miłosierny i troskliwy, ale jednocześnie bardzo nieprawdziwy. Nastoletni Chmielowski napadł przecież na pocztowy furgon, a z oddziałem powstańców „komandosów” atakował Moskali, walcząc o życie i wolność. W czasie potyczki z nimi stracił nogę. Uciekając przed represjami, zamieszkał aż w Paryżu, gdzie klepał biedę, mogąc jedynie pomarzyć o życiu wyższych sfer. Po ogłoszeniu amnestii dla powstańców wrócił na ziemie polskie.

Był utalentowanym malarzem, który dopiero z czasem zaangażował się w pomoc najbiedniejszym. To jednak nie było łatwe. Musiał mierzyć się z odtrąceniem przez dotychczasowych przyjaciół, nie rozumiejących jego oddania się pracy na rzecz ludzi najuboższych, i niechęcią duchownych, którzy traktowali to jako fanaberię artysty.

Natalia Budzyńska przedstawia nam człowieka z krwi i kości. Uczłowiecza Świętego i pokazuje go takiego, jaki był naprawdę – surowego, bezpośredniego, twardego, ale równocześnie bezgranicznie kochającego.

Natalia Budzyńska – dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, matka Niny i Staszka oraz żona Tomka. Pisała m.in. o ks. Kaczkowskim, Wojciechu Smarzowskim i mamie Jaśka Meli. W Wydawnictwie Znak ukazała się jej książka Matka męczennika, opowiadająca o Mariannie Kolbe.

Tabela cech produktu
Wymiary 170 x 240 mm
Ilość stron 416

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki