Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków

Wydano:2017-12-08
ISBN:978-83-9487-432-2
EAN:9788394874322
Autor:Ogórek Magdalena
Wydawca:Zona Zero
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Miękka
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 38,00 zł
Sugerowana cena: 49,90 zł


Lista Wachtera - Magdalena Ogórek


Jeszcze przed ukazaniem książka Magdaleny Ogórek budzi ogromne zainteresowanie . Temat zagrabionych skarbów naszego dziedzictwa narodowego przez Niemców w czasie okupacji stał się tematem zapomnianym .

W wyniku skrupulatnego śledztwa , autorka nie tylko napisała opowieść o grabieżcy Krakowa, SS-manie Wachterze , ale także odzyskała dla Polski kilka dzieł sztuki o bezcennej wartości


Gdzie podziała się krakowska 'Walka karnawału z postem' Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów? Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty?Historyk sztuki, Magdalena Ogórek, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Ślady prowadzą m.in. do zamku pod Wiedniem, w którym gromadzono zagrabione skarby kultury polskiej. Właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie podpisywał się 'Horst von Wächter, syn gubernatora'. Otto von Wächter, austriacki baron SS, przyjaciel Himmlera, był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka, koneser sztuki - powiększa swoje kolekcje o dzieła złupione pod Wawelem, a później o trofea ze Lwowa, dokąd przenosi się by założyć Ukraińcom SS-Galizien. Po klęsce Niemiec, na lewych papierach, trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie. Magdalena Ogórek prezentuje nowoodkryte dokumenty CIA, Centrum im. Szymona Wiesenthala, Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków. Kto oferuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wächtera?Kto zdecydował, że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza?Wielkie interesy, wielkie pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 krajach na 2 kontynentach. To nie teoria spiskowa. To 'Akta Odessy' Fredericka Forsytha - w realu.
Tabela cech produktu
Wymiary 155 x 230 mm
Ilość stron 536

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki